Meklēšana

2008. gada 4. novembris

Aktuālas intervijas

Laikrakstā "Latvijas Avīze", 3. novembra numurā bija lasāma intervija ar Iekšlietu ministru Mareku Segliņu. Visumā intervijā izlasīju daudz tāda, kam grūti nepiekrist. Taču liepājniekiem var šķist interesants Segliņa kunga paustais par vienu no ietekmīgāko uzņēmēju Uldi Pīlēnu: [...]Pīlēna kungs TP valdē ir bijis gandrīz desmit gadus un ar savu "ģenialitāti" piedalījies kritienā līdz četriem pieciem reitinga procentiem. Ja jau min, ka Tautas partija ir tik slikta un tik nodzīvojusies, tad jūsu draugs Pīlēna kungs ir bijis gan Kalvīša, gan Slaktera, gan Šķēles valdē[...].
Gaužām precīzs un neticami atklāts M. Segliņš ir nacionālajos jautājumos: [...]Par to, ka nav ticis galā integrācijas lietu sekretariāts, ikviens ik gadu 9. maijā var pārliecināties pie visiem zināma pieminekļa. Neviens tur klātesošais nav integrēts, bet atrodas pat daudz tālāk no tā nekā pirms astoņiem gadiem. Sekretariāta rūpe par geju un līdzīgu personu integrēšanu man šķiet izdomāta pseidoproblēma. Kas Latvijai patiesi ir problēma? Krievvalodīgo integrācija latviešu sabiedrībā, bet tā nav notikusi. Ir latviskā vide, ir krieviskā vide – ir divas pasaules[..].
Intervija ar Mareku Segliņu pilnībā izlasāma te: http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/redakcijas.viesis/?doc=40102

Savukārt laikrakstā "Neatkarīgā" 4. novembra numurā lasāma intervija ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Lai vai kāda attieksme pret A. Lembergu, intervija gana interesanta: piemēram Lemberga paustais miglainās pašvaldību reformas sakarā: [...]pagastos nav vajadzīgi pieci deputāti, pietiek ar vienu vēlētu amatpersonu. Otrkārt, virkne funkciju, kādas šobrīd ir pagastiem, tiek deleģētas rajoniem. Pēc mūsu domām, 110 vai 130 attīstības centri Latvijā nav iespējami. To dzīve ir pierādījusi, un jau šodien tā ir objektīva realitāte. Savukārt pilnveidot 26 rajonus ar attiecīgiem attīstības centriem, piešķirot tiem plašākas tiesības un pienākumus, – tas ir ļoti vienkārši[...].
Visa intervija ar A. Lembergu lasāma te: http://www.nra.lv/zinas/11242-lembergs-izvers-cinu-pret-latviesu-politikiem-un-nacionalo-burzuaziju.htm

Nav komentāru: