Meklēšana

2009. gada 18. septembris

Liekulība

Izlasīju Elitas Veidemanes rakstu iekš "Neatkarīgās". Viss pareizi. Es protams arī pārdzīvoju, kad kādai dzīvai būtnei jācieš. Vai tā govs, vai vista, visus žēl. Un neapskaužu tos, kas lopkautuvēs strādā. Esmu tur bijis un redzējis kā tās lietas darās. Varu apgalvot, ka jebkurš dzīvas būtnes nokaušanas veids ir nežēlīgs. Un to detalizēti var izskaidrot jebkurš lopkautuves darbinieks. Taču pēdējo dienu saceltā ažiotāža ap to reliģisko dzīvnieku kaušanu spilgti iezīmēja sabiedrisko liekulību kā vēl nekad. Protams ar riebumu skatos uz reliģijām, kurās tiek prasīts dzīvas radības nobendēt mazāk humāni nekā to varētu izdarīt, bet par kādu humānismu lopu kaušanā vispār iet runa?
Piedodiet, bet bija smieklīgi skatīties kā pie Saeimas dažs lielais dzīvnieku mīļotājs atnāca ādas jakā (diez vai arī šie cienītie mākslinieki ir dermantīna cienītāji- http://www.tvnet.lv/zinas/images/upload/gallery/latvija/DSC_0225_2.jpg, http://www.tvnet.lv/zinas/images/upload/gallery/latvija/DSC_0172_0.jpg), kuras tapšanā dzīvniekam āda pār acīm maukta uz nebēdu. Gan jau kādam kājās bija arī dabīgās ādas apavi. Un visticamāk zīdu viens otrs tur arī ir iecienījis, kura tapšanā nebūt nav tie humānākie paņēmieni. Tik pat smieklīgi bija dzirdēt Radio SWH ēterā Andra Freidenfelda aizkapa balsī nolasītos Saeimas deputātu vārdus, kas esot balsojuši par šīm likuma izmaiņām. Ziniet, to pašu intonāciju es būtu gribējis dzirdēt citos laikos. Piemēram, kad iztirgoja vēsturisko apriņķi- Abreni un vēl zemes gabalus ārpus tā, kad lēma par visiem labi zināmās "Parex" bankas glābšanu, kas mums tagad radījusi nepanesamu nastu. Bet nekā.
Ziniet, ieteiktu šiem humānistiem noorganizēt ekskursiju uz lopkautuvēm. Tad gan gribētos redzēt to reakciju. Ieteiktu šiem humānistiem aizbraukt uz kādu no Eiropas Savienības direktīvu diktēto paraugfermu un apskatīt, kā tur šauros krātiņos tiek audzēti lopi kaušanai. Un tieši tad gribētos reakciju, kas būtu vērsta pret nehumānu izturēšanos pēc būtības.

Nav komentāru: