Meklēšana

2009. gada 2. novembris

Vai tas ir godīgi?

Pēdējo mēnešu notikumi un visvisādas nejēdzības jau tik ierastas, ka vairs necenšos par to domāt. Taču ziņās padzirdēju, ka ar 2010.gada 1. janvāri par apmēram 11% Liepājā plānots paaugstināt ūdens un kanalizācijas tarifu. Pirms tam- ar 2008. gada 1. aprīli liepājnieku maksājumi par šo pakalpojumu jau pieauga par 25%. Citviet lasāms, ka paaugstinājums būšot gandrīz 14%. Tātad pēdējā pusotra gada laikā SIA "Liepājas ūdens" paaugstinājis savus tarifus gandrīz par 40%. Es protams nezinu šīs iestādes virtuvē notiekošo. Iespējams, uzņēmumam tik tiešām trūkst līdzekļu, nepieciešami krietni ieguldījumi ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas remontam. Taču teju 40% paaugstinājums samaksai par pakalpojumiem nepilnu divu gadu laikā, ir vairāk nekā pārsteidzoši, zinot, ka ūdens jau sen nebūt nav tik lēts. Veicot elementārus aprēķinus, sanāk, ka par kubikmetru ūdens ir jāmaksā vairāk nekā viens lats. Varētu vēl pieņemt, ka uzņēmums tik tiešām ir savilcis jostas un nu vairs nav kur likties. Pats ūdensaimniecības šefs arī apgalvo, ka pašreizējais tarifs nenosedzot izmaksas, lai gan uzņēmums darījis visu iespējamo, lai tās samazinātu. Smieklīgi gan skanēja apgalvojums, ka pēdējo gadu laikā Liepājā samazinājies ūdens patēriņš par aptuveni 6 %. Tad jau sanāk, ka ūdens ekonomēšana tagad skaitās netikums, ko gatavojas apkarot ar tarifu celšanu, vai ne? Nu labi. Ja jāceļ, tad jāceļ. Savilksim jostas vēl ciešāk (šaubos vai liepājnieki par to būs sajūsmā). Taču neizskatās, ka šī pašvaldības uzņēmuma vadītāji domātu tāpat. Aina gluži cita algu lauciņā. Plašsaziņas līdzekļos lasāms, ka 2008. gadā SIA "Liepājas ūdens" valdes priekšsēdētājs Andis Dejus saņēmis 30 290 Ls lielu atalgojumu. Atkal, ķeroties pie bērnišķas matemātikas, sanāk, ka SIA "Liepājas ūdens" vadītājam katru mēnesi no pašvaldības budžeta tiek atskaitīts teju 3000 Ls. Varētu jau nospļauties, sakot, ka daudzi vienkāršie Liepājas vīri un sievas uzņēmumā pelna godam, bez darba nav jāsēž un labi vien ir. Bet vai tā ir (palabojiet, ja kļūdos)?
Nevēlos bāzt savu degunu citu darīšanās un naudas makā, taču man kā vienkāršam ūdens patērētājam šķiet pārsteidzoši, ka pašvaldībai piederošs komunālais dienests tik strauji palielina samaksu par pakalpojumiem, kas nenovēršami iedzīs vēl lielākos parādos pilsētniekus, kamēr tās vadītāji saņem Valsts prezidenta cienīgu atalgojumu.

P.S. Šodien pamanīju, ka Liepajniekiem.lv un TV Dzintare beidzot atrisinājuši vietnes jautājumu. Vienīgais joprojām kaut kā nevedas video lietas. Nu ļoooti smagnēji pat pie teicama pieslēguma.

Nav komentāru: