Meklēšana

2010. gada 7. janvāris

Imants Sudmalis

Teroristam Sudmalim paveicās vairāk. Atšķirībā no Ļeņina pieminekļa, šis piemineklis nenonāca slavenās baroneses- brīvkundzes Valtrautes fon Tīzenhauzenas rokās un netika bezjēdzīgi pārkausēts zvaniņos.
Reiz tagadējā Jāņa Čakstes laukumā greznojās Imanta Sudmaļa piemineklis ar veselu varoņu ansambli granītā. Pateicoties Liepājas puses patriotu centībai, komunistu terorista piemineklis laukumu atstāja 1995. gada 21. jūlijā. Zīmīgā datumā, ja kas.
Bet atceros, kā to pārpalikušo monumentu jauca nost. Tika pat saukti zemessargi, kas to mēģināja spridzināt. Visbeidzot tas izdevās. Taču neskatoties uz grandioziem plāniem deviņdesmito gadu nogalē, Čakstes laukums bez terorista Imanta Sudmaļa pieminekļa stāv visu aizmirsts, kaut visapkārt skolas un pati dome tuvumā. Tādēļ mani jau sāk mākt šaubas vai pieminekļa pilnīga demontāža nebija kļūda. Latvijas pazīstamāko bumbu spridzinātāju Sudmali gan novākt vajadzēja, taču tās granīta sienas varēja palikt līdz brīdim, kamēr sadrupušo betona plākšņu laukums, kas lepni nes Latvijas pirmā prezidenta vārdu, tiktu atjaunots pilnībā.

Nav komentāru: